Пребарај


Напредно пребарување
0 Производи - 0,00 ден.
Покажи кошничка
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА
за нарачка над 2.000 денари
Биди информиран

FITOBALM GEL BALSAMICO (Код: 00590)

Share
Novo
FITOBALM GEL BALSAMICO
Настинка (затнат нос, кашлица, отежнато дишење)?
ПРИРОДНО решение
FITOBALM гел - Го олеснува дишењето, ја смирува кашлицата

Безбеден и нетоксичен природен производ без камфор, ментол и вазелин. Фитобалм Гел Балсамико, благодарение на своите драгоцени природни состојќи, како што се етеричните масла од бор, сребрена ела и мирта ги отвара горните дишни патишта, го олеснува дишењето и има смирувачки ефект. Маслото од бадем ја негува и хидрира нежната бебешка кожа. Погоден за употреба и кај најмалите деца од првите месеци на животот.

ПРЕПОРАКА:
  • Настинка
  • Кашлица
  • Бронхитис (акутен и хроничен)
  • Синузитис
БЕЗБЕДНОСТ:
  • Не содржи камфор, ментол, вазелин
  • Не предизвикува навика
  • Не ја оштетува кожата
ЕФИКАСНОСТ
  • Дејство 24 h
  • Високо прочистени стандардизирани масла
  • Современа сложена формулација
 
УПОТРЕБА:
Мала количина од гелот во тенок слој да се нанесе на градите и грбот на детето.
Може да се нанесува повеќе пати во текот на денот (3 до 4 пати дневно)
 
Предупредувања:
Само за надворешна употреба. Да се чува надвор од дофат на деца, на темно и суво место.

Бренд: PHARMALIFE RESEARCH
Цена: 350,00 ден.
Вклучен 18 % ДДВ плус испорака
Пакување: 50 ml
Количина: 

Copyright MAXXmarketing Webdesigner GmbH

Во моментов...

Имаме присутни 91 гости и нема членови