Пребарај


Напредно пребарување
0 Производи - 0,00 ден.
Покажи кошничка
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА
за нарачка над 2.000 денари
Биди информиран

Крема за сончање SPF 30 (Код: 74206)

Share
Novo
Крема за сончање SPF 30

Висока минерална заштита од сонце (UVA/UVB) за чувствителна кожа со органски бобинки на волчји трн („Sea Buckthorn“) и органски маслинки.

Се препорачува за чувствителна кожа. Кремата е ефективна веднаш по употреба.

Производот поседува ECOCERT сертификат за природна и ОРГАНСКА козметика.

- без PEG, SLS и парабени
- без синтетички бои, мириси и конзерванси
- без цинк оксид
- без соли на алуминиум
- без парафин, силикон и други нафтени деривати
- „vegan" (без суровини од животинско потекло)
- без тестирање на животни и без ГМО

Употреба: Нанесувајте нежно и почесто пред сончање, особено по времето поминато во вода.

Состав: Aqua, Glycine Soja Oil*, Titanium Dioxide, Caprylic/Capric Triglyceride, Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate, Polyglyceryl-3 Diisostearate, Butyrospermum Parkii Butter*, Glycerin, Olea Europaea Fruit Oil*, Olea Europaea Leaf Extract*, Punica Granatum Extract*, Glyceryl Oleate, Canola Oil, Hippophae Rhamnoides Oil*, Rosa Moschata Oil*, Simmondsia Chinensis Oil*, Oenothera Biennis Oil*, Oryza Sativa Bran Oil, Macadamia Ternifolia Oil, Glycyrrhiza glabra Extract, Lecithin, Tocopherol, Bisabolol, Magnesium Sulfate, Mica, Tocopheryl Acetate, Alcohol, Stearic Acid, Alumina (Corundum), Parfum, Limonene, Linalool, Citronellol, Citral, Geraniol
* од контролирано органско производство
 
Сертификација:
 
bdih_sm.jpg
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Бренд: ЕCO-COSMETICS
Цена: 980,00 ден.
Вклучен 18 % ДДВ плус испорака
Пакување: 75 ml
Сертификати: ECOCERT
Количина: 

Copyright MAXXmarketing Webdesigner GmbH

Во моментов...

Имаме присутни 105 гости и нема членови