Пребарај


Напредно пребарување
0 Производи - 0,00 ден.
Покажи кошничка
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА
за нарачка над 2.000 денари
Биди информиран

Крема за сончање за бебиња и деца SPF 45+ (Код: 73207)

Share
Крема за сончање за бебиња и деца SPF 45+

Висока минерална заштита од сонце (UV-A, B, C) за чуствителна кожа со екстракти од органска калинка и органски бобинки на волчји трн („Sea Buckthorn“).

Максимална заштита од сончевата светлина на нежната бебешка и детска кожа. Оваа мека крема за бебиња и деца брзо се апсорбира и овозможува широкопојасна заштита од UVA-B-C зраците. Дури и бебиња во вода се идеално заштитени, благодарение на водоотпорната формула. Маслото од органски калинки, маслинки и макадамија ја хидрира кожата. Екстракот од сертифицираните органски бобинки на волчји трн („Sea Buckthorn“) и органскиот вампир дополнително ја штитат многу чувствителната кожа.

Кремата е отпорна на вода и ја штити деликатната кожа на вашето бебе и дете веднаш по употреба.

Производот поседува ECOCERT сертификат за ПРИРОДНА и ОРГАНСКА козметика.

- без PEG и парабени
- без синтетички бои, мириси и конзерванси
- без цинк оксид
- без соли на алуминиум
- без парафин, силикон и други нафтени деривати
- „vegan" (без суровини од животинско потекло)
- без тестирање на животни

... најдобротото за вашето дете!

Употреба: Нанесувајте нежно и редовно.

Состав: Aqua, Glycine Soja Oil *, Titanium Dioxide, Caprylic/Capric Triglyceride, Polyglyceryl-3 Ricionoleate, Glyceryl Oleate, Butyrospermum Parkii Butter*, Glycerin, Punica Granatum Extract *, Hippophae Rhamnoides Extract*, Olea Europaea Leaf Extract *, Olea Europaea Oil *, Simmondsia Chinensis Oil *, Oenothera Biennis Extract *, Hippophae Rhamnoides Oil*, Oriza Sativa Bran Oil, Glycyrrhiza Glabra Extract, Mica, Tocopherol, Macadamia Ternifolia Oil, Parfum
* од контролирано органско производство
 
Сертификација:
 
bdih_sm.jpg
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Бренд: ЕCO-COSMETICS
Цена: 1 .100,00 ден.
Вклучен 18 % ДДВ плус испорака
Пакување: 50 ml
Сертификати: ECOCERT
Производот го нема на залиха

Copyright MAXXmarketing Webdesigner GmbH

Во моментов...

Имаме присутни 60 гости и нема членови