Пребарај


Напредно пребарување
0 Производи - 0,00 ден.
Покажи кошничка
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА
за нарачка над 2.000 денари
Биди информиран

Боја за коса - костен (Код: 40188)

Share
Боја за коса - костен

100% чисто растителна

100% Природна. 100% Убава. 100% Индивидуална

Откријте го целиот спектар на природната убавина. Дајте и на вашата коса поклон од експресивна боја, свиленкаст сјај и волумен. Креирајте индивидуална нијанса или нагласување на индивидуална, долготрајна и особено нежна боја.

САНТЕ растителна боја за коса ја обложува вашата коса како заштитна глазура која во комбинација со вашата природна боја дава уникатни резултати.

ДОЛГОТРАЈНА, ПОВЕЌЕСТРАНА БОЈА. ЕКСТРА ВОЛУМЕН И ГРИЖА. ПОСЕБНО НЕЖНА. БЕЗ ПЕРОКСИДИ, АМОНИУМ ИЛИ ДРУГИ ХЕМИСКИ КОМПОНЕНТИ. БЕЗ СИНТЕТИЧКИ БОИ, МИРИСИ ИЛИ КОНЗЕРВАНСИ. ЧИСТО БОТАНИЧКА.

Употреба: За проба обојте само еден прамен. За подобри резултати препорачуваме користење на САНТЕ „Lava Power“ шампон за измивање на бојата. Погодна е за масна коса.

Содржи: 100 gr боја за коса, 1 пар на ракавици, 1 капа и упатсво за користење. Доволна е за една употреба за коса која е долга до раменици.

Состав: Hydrolyzed Wheat Protein, Algin, [+/- Lawsonia Inermis (Henna CI 75480), Cassia Auriculata (Cassia), Juglans Regia (Walnut Shell Powder), Indigofera Tinctoria (Indigo Leaves), Indigofera Argentea (Indigo Leaves), Rheum Undulatum (Rhubarb Root), Krameria Triandra (Rhatany Root), Coffea Arabica (Coffee), Curcuma Longa (Curcuma Root), Beta Vulgaris (Beet Root)]

Сертификација:
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 


Бренд: SANTE
Цена: 575,00 ден.
Вклучен 18 % ДДВ плус испорака
Пакување: 100 g
Сертификати: BDIH
Количина: 

Copyright MAXXmarketing Webdesigner GmbH

Во моментов...

Имаме присутни 86 гости и нема членови