Пребарај


Напредно пребарување
0 Производи - 0,00 ден.
Покажи кошничка
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА
за нарачка над 2.000 денари
Биди информиран

Ампули за хидроактивен третман - Age Protection (Код: 02151)

Share
Ампули за хидроактивен третман - Age Protection

Концентрат на растителна основа за зголемување на влажноста

Овој растителен активен концентрат е специјално развиен за сува кожа или за кожа која поради стрес фактори е подложна на предвремено стареење. Екстрактот од бобинки на „Sea Buckthorn“ и хијалуронска киселина нежно го стимулира природниот регенеративен процес на кожата и ја оживува кожата со богата влажност. Сувоста и процесите на предвремено стареење се победуваат. За поубав тен, поцврста и мазна кожа.

Употреба: секоја вечер се масира претходно исчистената кожа на лицето со 1 ml концентрат во период од 10 до 20 дена. Потоа нанесете Логона “Age Protection” ноќна крема.

Состав: Aqua (Water), Alcohol*, Rosa Damascena (Rose) Flower Water*, Glycerin, Equisetum Arvense (Horsetail) Extract*, Humulus Lupulus (Hops) ConeExtract*, Calendula Officinalis (Marigold) Extract*, Xanthan Gum, Hippophae Rhamnoides (Sea Buckthorn) Fruit Extract*, Spirulina Platensis Extract, Sodium Hyaluronate, PCA Ethyl Cocoyl Arginate, Parfum (Essential Oil).

 
Сертификација:
 
 
 
 
 
 
 
 

Бренд: LOGONA
Цена: 1 .950,00 ден.
Вклучен 18 % ДДВ плус испорака
Пакување: 4 x 2,5 ml
Сертификати: BDIH, NaTrue
Производот го нема на залиха

Copyright MAXXmarketing Webdesigner GmbH

Во моментов...

Имаме присутни 115 гости и нема членови