Пребарај


Напредно пребарување
0 Производи - 0,00 ден.
Покажи кошничка
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА
за нарачка над 2.000 денари
Биди информиран

Хидратантна маска - Age Protection (Код: 32191)

Share
Хидратантна маска - Age Protection

За интензивна влажност

„Age Protection“ хидратантната маска со екстракт од бобинки на волчји трн („Sea Buckthorn“) и ХИЈАЛУРОНСКА киселина е специјално развиенa за потребите на сувата кожа и кожата со високи потреби. Богатите активни состојки интензивно ја негуваат и длабински ја хидрираат кожата со моментално видливи резултати. Маслото од гроздови семки, органското бадемово масло, ши-путерот и екстрактите од невен и „eyebright“ штитат од губиток на влага и ѝ го враќаат на кожата здравиот и свеж изглед. Со редовна употреба се намалува длабочината на линиите и брчките.

Употреба: Еднаш до двапати неделно ја нанесувате во дебел слој на исчистено лице, врат и деколте и ја оставате да дејствува 20 минути. Потоа вишокот го отстранувате со тампон-вата или со крпа за лице претходно потопена во топла вода.

Состав: Aqua (Water), Butyrospermum Parkii (Shea Butter)*, Cetearyl Alcohol, Alcohol*, Cetearyl Glucoside, Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Rhus Verniciflua Peel Wax, Glycerin, Behenyl Alcohol, Isoamyl Laurate, Brassica Oleracea Italica (Broccoli) Seed Oil*, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil*, Rosa Canina (Dog Rose) Fruit Oil*, Sodium Stearoyl Glutamate, Algin, Hippophae Rhamnoides (Sea Buckthorn) Fruit Extract*, Levulinic Acid, p-Anisic Acid, Sodium PCA, Sodium Levulinate, Sodium Lactate, Tocopherol, Sodium Hyaluronate, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil*, Sodium Hydroxide, Parfum (Essential Oil), Linalool, Limonene, Citral, Geraniol, Coumarin.

 
Сертификација:
 
 
 
 
 
 
 
 

Бренд: LOGONA
Цена: 285,00 ден.
Вклучен 18 % ДДВ плус испорака
Пакување: 2 x 7,5 ml
Сертификати: BDIH, NaTrue
Производот го нема на залиха

Copyright MAXXmarketing Webdesigner GmbH

Во моментов...

Имаме присутни 100 гости и нема членови