Пребарај


Напредно пребарување
0 Производи - 0,00 ден.
Покажи кошничка
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА
за нарачка над 2.000 денари
Биди информиран

Дневна крема - Age Protection (Код: 32193)

Share
Дневна крема - Age Protection

Заштита и нега на кожа со високи потреби

„Age Protection“ дневната крема со екстракт од бобинки на волчји трн („Sea Buckthorn“) и ХИЈАЛУРОНСКА киселина ги исполнува посебните потреби на кожата, ја штити и негува со помош на мешаници од првокласни растителни масла и екстракти. Ши-путерот, маслото од семе на брокула и аргановото масло и даваат на вашата кожа неверојатен мек и свиленкав изглед. Екстрактите од алое и самфира длабински ја хидрираат кожата. Активните состојки од екстракт на бел чај, изофлавони и витамин Е ја штитат кожата од надворешните фактори и ги неутрализираат слободните радикали. Вашата кожа добива блескав изглед, а брчките и знаците на замор видливо се намалуваат. За витален и блескав изглед.

Употреба: Се нанесува на претходно исчистена кожа на лицето, вратот и деколтето секое утро.

Состав: Aqua (Water), Glycine Soja (Soybean) Oil*, Alcohol*, Brassica Oleracea Italica (Broccoli) Seed Oil*, Glycerin, Squalane, Butyrospermum Parkii (SheaButter)*, Palmitic Acid, Stearic Acid, Cetearyl Alcohol, Isoamyl Laurate, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Cetyl Alcohol, Argania Spinosa Kernel Oil*, Tocopheryl Acetate, Sodium Stearoyl Glutamate, Sodium PCA, Xanthan Gum, Crithmum Maritimum Extract, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder*, Glycine Soja (Soybean) Germ Extract*, Hippophae Rhamnoides (Sea Buckthorn) Fruit Extract*, Sodium Hyaluronate, Caprylic/Capric Triglyceride, Hydrogenated Lecithin, Tocopherol, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil*, Sodium Hydroxide, Parfum (Essential Oil), Linalool, Limonene, Citral, Geraniol, Coumarin.

Сертификација:

 

 

 

 

 

Бренд: LOGONA
Цена: 1 .705,00 ден.
Вклучен 18 % ДДВ плус испорака
Пакување: 30 ml
Сертификати: BDIH, NaTrue
Количина: 

Copyright MAXXmarketing Webdesigner GmbH

Во моментов...

Имаме присутни 113 гости и нема членови