Пребарај


Напредно пребарување
0 Производи - 0,00 ден.
Покажи кошничка
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА
за нарачка над 2.000 денари
Биди информиран

Балсам за усни - органска калинка и “marula” (Код: 44004)

Share
Novo
Балсам за усни  - органска калинка и “marula”
Балсам за усни  - органска калинка и “marula” Балсам за усни  - органска калинка и “marula”
За убави и нежни усни во текот на целата година! Маслото од органска јојоба, какао путерот и бадемовото масло ја штитат нежната кожа на усните од прекумерно сушење.
 
Основни активни состојки:
органска калинка: помага да се регенерира кожата, ја потикнува самокорективната функција на кожата, ја подобрува еластичноста на кожата, ја намалува иритацијата на сувата и чувствителна кожа.
„marula“: богат извор на хидратација, со висока содржина на масни киселини (омега-6, 9) и витамин Е.
ши-путер: ја хидрира, смирува и измазнува кожата, со многу добра подносливост на самата кожа.
 
Посебни карактеристики:
секојдневна нега за целото семејство
• овошен-свеж мирис
• „vegan“ (вегетаријанска) и без глутен
• сертифициранa од страна на „NaTrue“ и „BDIH“
 
Состав: Ricinus Communis (Castor) Seed Oil*, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil*, Oryza Sativa (Rice) Bran Wax, Euphorbia Cerifera (Candelilla) Wax, Rhus Verniciflua Peel Wax, Copernicia Cerifera (Carnauba) Wax*, Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Butter*, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Hydrogenated Castor Oil, Sclerocarya Birrea Seed Oil, Punica Granatum Seed Extract*, Tocopherol, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil*, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract*, Parfum (Essential Oils), Limonene, Linalool, Coumarin, Citral.
* од контролирано органско производство
 
Сертификација:
 
 
 
 
 
 

Бренд: SANTE
Цена: 180,00 ден.
Вклучен 18 % ДДВ плус испорака
Пакување: 4,5 g
Сертификати: NaTrue, BDIH
Производот го нема на залиха

Copyright MAXXmarketing Webdesigner GmbH

Во моментов...

Имаме присутни 113 гости и нема членови