Пребарај


Напредно пребарување
0 Производи - 0,00 ден.
Покажи кошничка
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА
за нарачка над 2.000 денари
Биди информиран

Мека крема - органска калинка и смоква (Код: 44505)

Share
Novo
Мека крема - органска калинка и смоква
Мека крема - органска калинка и смоква Мека крема - органска калинка и смоква
За секојдневна нежна нега! Богатството на состојките од масла од семки на грозје, бадем и ши-путер, како и екстрактот на семки од органска калинка ја заштитуваат и негуваат кожата во текот на целиот ден. Екстрактот од органски смокви и сокот од алое ја хидрираат кожата и ја прават мека. Идеална за целото семејство, за секојдневна нега на кожата на лицето и телото.
 
Основни активни состојки:
органска калинка: помага да се регенерира кожата, ја потикнува самокорективната функција на кожата, ја подобрува еластичноста на кожата, ја намалува иритацијата на сувата и чувствителна кожа.
екстракт од смоква: богата хранлива нега, обезбедува обилна хидратација.
ши-путер: ја хидрира, смирува и измазнува кожата, со многу добра подносливост на самата кожа.
 
Посебни карактеристики:
секојдневна нега за целото семејство
нега од глава до петици – во практична кутија
• овошен-свеж мирис
• „vegan“ (вегетаријанска) и без глутен
• сертифициранa од страна на „NaTrue“ и „BDIH“
 
Состав: Aqua (Water), Alcohol denat.*, Cocos Nucifera (Coconut) Oil*, Glycerin, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter*, Glycine Soja (Soybean) Oil*, Palmitic Acid, Stearic Acid, Isoamyl Laurate, Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Aloe Barbadensis Leaf Juice*, Parfum (Essential Oils), Cetearyl Alcohol, Cetearyl Glucoside, Limonene, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil*, Punica Granatum Seed Extract*, Ficus Carica (Fig) Fruit Extract*, Sodium Lactate, Xanthan Gum, Tocopherol, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil*, Lactic Acid, PCA Ethyl Cocoyl Arginate, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract*, Linalool, Citral, Coumarin.
* од контролирано органско производство
 
Сертификација:
 
 
 
 
 
 

Бренд: SANTE
Цена: 570,00 ден.
Вклучен 18 % ДДВ плус испорака
Пакување: 150 ml
Сертификати: NaTrue, BDIH
Производот го нема на залиха

Copyright MAXXmarketing Webdesigner GmbH

Во моментов...

Имаме присутни 81 гости и нема членови