Пребарај


Напредно пребарување
0 Производи - 0,00 ден.
Покажи кошничка
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА
за нарачка над 2.000 денари
Биди информиран

Антирид за околу очи - органска калинка и “marula” (Код: 44503)

Share
Novo
Антирид за околу очи - органска калинка и “marula”
Антирид за околу очи - органска калинка и “marula” Антирид за околу очи - органска калинка и “marula”
Заводливиот поглед треба да се негува! Со целосно природен екстракт од семки на органска калинка, масло од „marula“ (овошје од дрво „лат. Sclerocarya birrea“- кое претежно расте во Африка) , масло од семки на грозје и екстракт од видец. Оваа течна крема ја негува нежната кожа околу очите и ги намалува брчките предизвикани поради сушење на чувствителнaта и тенка кожа.
Употреба: Секое утро и вечер нанесете со нежно тапкање во пределот околу очите на претходно исчистена кожа.
 
Основни активни состојки:
органска калинка: помага да се регенерира кожата, ја потикнува самокорективната функција на кожата, ја подобрува еластичноста на кожата, ја намалува иритацијата на сувата и чувствителна кожа.
„marula“: богат извор на хидратација, со висока содржина на масни киселини (омега-6, 9) и витамин Е.
ши-путер: ја хидрира, смирува и измазнува кожата, со многу добра подносливост на самата кожа.
 
Посебни карактеристики:
секојдневна нега за целото семејство
• овошен-свеж мирис
• „vegan“ (вегетаријанска) и без глутен
• сертифициранa од страна на „NaTrue“ и „BDIH“
 
Состав: Aqua (Water), Glycine Soja (Soybean) Oil*, Glycerin, Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Alcohol denat.*, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter*, Polyglyceryl-3 Dicitrate/Stearate, Cetearyl Alcohol, Sclerocarya Birrea Seed Oil, Isoamyl Laurate, Parfum (Essential Oils), Limonene, Sodium Stearoyl Glutamate, Rhus Verniciflua Peel Wax, Sodium Levulinate, Punica Granatum Seed Extract*, Caprylic/Capric Triglyceride, Euphrasia Officinalis Extract*, Polygonum Fagopyrum (Buckwheat) Seed Extract, Xanthan Gum, Sodium Anisate, Sodium Lactate, Tocopherol, Lactic Acid, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil*, Hydrogenated Vegetable Oil, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract*, Linalool, Citral, Coumarin.
* од контролирано органско производство
 
Сертификација:
 
 
 
 
 
 

Бренд: SANTE
Цена: 690,00 ден.
Вклучен 18 % ДДВ плус испорака
Пакување: 20 ml
Сертификати: NaTrue, BDIH
Количина: 

Copyright MAXXmarketing Webdesigner GmbH

Во моментов...

Имаме присутни 67 гости и нема членови