Пребарај


Напредно пребарување
0 Производи - 0,00 ден.
Покажи кошничка
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА
за нарачка над 2.000 денари
Биди информиран

Крема 24 часа - органска калинка и смоква (Код: 44502)

Share
Novo
Крема 24 часа - органска калинка и смоква
Оваа богата крема обезбедува нега и заштита на кожата во текот на целиот ден. Благотворното дејство на активните состојки од екстракт на семки од органска калинка, ши-путер, екстракт од органска смоква и масло од семки на грозје, ќе го почувствувате на кожата веднаш по првото нанесување.
Употреба: Нанесете наутро и навечер на претходно исчистена кожа на лицето, вратот и деколтето.
 
Основни активни состојки:
органска калинка: помага да се регенерира кожата, ја потикнува самокорективната функција на кожата, ја подобрува еластичноста на кожата, ја намалува иритацијата на сувата и чувствителна кожа.
екстракт од смоква: богата хранлива нега, обезбедува обилна хидратација.
ши-путер: ја хидрира, смирува и измазнува кожата, со многу добра подносливост на самата кожа.
 
Посебни карактеристики:
секојдневна нега за целото семејство
• овошен-свеж мирис
• „vegan“ (вегетаријанска) и без глутен
• сертифициранa од страна на „NaTrue“ и „BDIH“
 
Состав: Aqua (Water), Alcohol denat.*, Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Glycine Soja (Soybean) Oil*, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter*, Glycerin, Polyglyceryl-3 Dicitrate/Stearate, Cetearyl Alcohol, Isoamyl Laurate, Parfum (Essential Oils), Limonene, Rhus Verniciflua Peel Wax, Sodium Stearoyl Glutamate, Punica Granatum Seed Extract*, Ficus Carica (Fig) Fruit Extract*, Sodium Lactate, Xanthan Gum, Tocopherol, Lactic Acid, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil*, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract*, Linalool, Citral, Coumarin, Citronellol, Geraniol
* од контролирано органско производство
 
Сертификација:
 
 
 
 
 
 

Бренд: SANTE
Цена: 690,00 ден.
Вклучен 18 % ДДВ плус испорака
Пакување: 75 ml
Сертификати: NaTrue, BDIH
Производот го нема на залиха

Copyright MAXXmarketing Webdesigner GmbH

Во моментов...

Имаме присутни 115 гости и нема членови