Пребарај


Напредно пребарување
0 Производи - 0,00 ден.
Покажи кошничка
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА
за нарачка над 2.000 денари
Биди информиран

Природни хигиенски влошки за родилики (Код: 577)

Share
Novo
Природни хигиенски влошки за родилики

За употреба во пост породилниот период.

Natracare екстра меките, екстра долгите, густи и апсорпциони хигиенски влошки за родилки, изработени од сертифициран органски памук и природни апсорбенти, се идеални за комплетна удобност и безбедност во деновите по породувањето, кога деликатната кожа треба да биде заштитена од иритирачки синтетички материјали.

Natracare хигиенските влошки за родилки се екстра долги при што даваат самодоверба и безбедна заштита во случај на обемно крварење кое е вобичаено после породувањето. Мекото и нежно апсорбирачко јадро изработено од пулпа целосно без хлор, врши брза апсорпција и целосно ги отстранува течностите при што меката и сертифицирана органска 100% памучна покривка овозможува вашата кожа слободно да дише, да остане сува и да нема контакт со синтетички материјали.

Бидејќи Natracare хигиенските влошки за родилки се 100% без пластика, биоразградливи и „compostable“, вие исто така се грижите и за иднината на животната средина во која ќе расте вашето дете.

            

Бренд: NATRACARE
Цена: 305,00 ден.
Вклучен 18 % ДДВ плус испорака
Пакување: 10 париња
Количина: 

Copyright MAXXmarketing Webdesigner GmbH

Во моментов...

Имаме присутни 105 гости и нема членови