Пребарај


Напредно пребарување
0 Производи - 0,00 ден.
Покажи кошничка
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА
за нарачка над 2.000 денари
Биди информиран

Дневен и ноќен хидратантен серум против купероза (розацеа) (Код: 02629)

Share
Дневен и ноќен хидратантен серум против купероза (розацеа) Дневен и ноќен хидратантен серум против купероза (розацеа) Дневен и ноќен хидратантен серум против купероза (розацеа)

ЗА КУПЕРОЗНА КОЖА

• Обезбедува екстра хидратантен ефект на кожата склона кон купероза (розацеа)

• Со ексклузивна формула SILIDINE® развиена од црвена алга („Porphyridium cruentum“)

• Ги зајакнува ѕидовите на крвните садови, ја зголемува нивната еластичност, делува смирувачки и долготрајно го редуцира црвенилото

Без алкохол

Употреба: По потреба се нанесуваа наутро и навечер на претходно исчистена кожа на лице и нежно се масира. Потоа се нанесува Логона дневна и ноќна крема против купероза (розацеа).

Состав: Aqua (Water), Aloe Barbadensis Leaf Juice*, Propanediol, Glycerin, Zinc Sulfate, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil*, Beta Vulgaris (Beet) Root Extract, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Hydrolyzed Corn Starch, Polyglyceryl-10 Laurate, Porphyridium Cruentum Culture Conditioned Media, Sodium PCA, Xanthan Gum, Lactic Acid, Sodium Lactate, Citric Acid, Phenethyl Alcohol, p-Anisic Acid, Sodium Hydroxide, PCA Ethyl Cocoyl Arginate, Parfum (Fragrance)**, Limonene**, Linalool**.
*од контролирано органско производство
**природни етерични масла
Сертификација:
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Бренд: LOGONA
Цена: 1 .170,00 ден.
Вклучен 18 % ДДВ плус испорака
Пакување: 30 ml
Сертификати: NaTrue
Количина: 

Copyright MAXXmarketing Webdesigner GmbH

Во моментов...

Имаме присутни 91 гости и нема членови