Пребарај


Напредно пребарување
0 Производи - 0,00 ден.
Покажи кошничка
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА
за нарачка над 2.000 денари
Биди информиран

Ноќна крема - Age Protection (Код: 32196)

Share
Ноќна крема - Age Protection

Регенеративна нега на кожа со високи потреби

„Age Protection“ ноќната крема со екстракт од бобинки на волчји трн („Sea Buckthorn“) и ХИЈАЛУРОНСКА киселина е многу ефикасен производ кој ги поттикнува природните регенеративни процеси на кожата со високи потреби. Фитоактивниот комплекс од ши-путерот, маслото од јојоба и екстрактите од бамбус ја хранат кожата и и даваат длабинска хидратација. Скапоценото масло од арган ја поттикнува природната регенеративна функција на кожата и ја прават еластична и мазна. Природниот кофеин во комбинација со високоефективните екстракти од шафран и индиска мира ја заштитуваат кожата од предвремено стареење и значително ги намалуваат брчките и линиите. За релаксиран и прекрасно блескав изглед.

Употреба: Се нанесува на претходно исчистена кожа на лицето, вратот и деколтето секоја вечер. Со ноќната крема се постигнуваат најдобри резултати кога се применува по кремата на Логона Age Protection - хидролипиден баланс.

Состав: Aqua (Water), Alcohol*, Glycine Soja (Soybean) Oil*, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil*, Glycerin, Butyrospermum Parkii (Shea Butter)*, Squalane, Palmitic Acid, Stearic Acid, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Cetearyl Alcohol, Isoamyl Laurate, Brassica Oleracea Italica (Broccoli) Seed Oil*, Argania Spinosa KernelOil*, Tocopheryl Acetate, Cetyl Alcohol, Caprylic/Capric Triglyceride, Xanthan Gum, Hydrogenated Lecithin, Sodium Stearoyl Glutamate, Caffeine*, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder*, Commiphora Mukul Resin Extract, Crithmum Maritimum Extract, Sodium Hyaluronate, Tocopherol, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil*, Sodium Hydroxide, Hippophae Rhamnoides (Sea Buckthorn) Fruit Extract*, Parfum (Essential Oil), Linalool, Limonene, Citral, Geraniol, Coumarin.

 
 
Сертификација:
 
 
 
 
 
 
 

Бренд: LOGONA
Цена: 1 .795,00 ден.
Вклучен 18 % ДДВ плус испорака
Пакување: 30 ml
Сертификати: BDIH, NaTrue
Количина: 

Copyright MAXXmarketing Webdesigner GmbH

Во моментов...

Имаме присутни 94 гости и нема членови