Пребарај


Напредно пребарување
0 Производи - 0,00 ден.
Покажи кошничка
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА
за нарачка над 2.000 денари
Биди информиран

Дневна крема - органска калинка и “marula” (Код: 44500)

Share
Novo
Дневна крема - органска калинка и “marula”
Посакајте добро утро на својата кожа со оваа особено хидратантна крема! Богатиот состав на активни состојки од екстракт на семки од органска калинка и масло од „marula“ (овошје од дрво „лат. Sclerocarya birrea“- кое претежно расте во Африка) ја храни кожата и ја прави нежна и мазна. Ши-путерот на кожата и дава дополнителна хидратација и нега.
Употреба: Нанесете наутро на претходно исчистена кожа на лицето, вратот и деколтето и започнете го новиот ден!
 
Основни активни состојки:
органска калинка: помага да се регенерира кожата, ја потикнува самокорективната функција на кожата, ја подобрува еластичноста на кожата, ја намалува иритацијата на сувата и чувствителна кожа.
„marula“: богат извор на хидратација, со висока содржина на масни киселини (омега-6, 9) и витамин Е.
ши-путер: ја хидрира, смирува и измазнува кожата, со многу добра подносливост на самата кожа.
 
Посебни карактеристики:
секојдневна нега за целото семејство
• овошен-свеж мирис
• „vegan“ (вегетаријанска) и без глутен
• сертифициранa од страна на „NaTrue“ и „BDIH“
 
Состав: Aqua (Water), Glycine Soja (Soybean) Oil*, Alcohol denat*, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter*, Polyglyceryl-3 Dicitrate/Stearate, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Isoamyl Laurate, Parfum (Essential Oils), Limonene, Sclerocarya Birrea Seed Oil, Rhus Verniciflua Peel Wax, Punica Granatum Seed Extract*, Sodium Lactate, Xanthan Gum, Sodium Stearoyl Glutamate, Tocopherol, Lactic Acid, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil*, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract*, Linalool, Citral, Coumarin
* од контролирано органско производство
 
Сертификација:
 
 
 
 
 
 

Бренд: SANTE
Цена: 630,00 ден.
Вклучен 18 % ДДВ плус испорака
Пакување: 75 ml
Сертификати: NaTrue, BDIH
Количина: 

Copyright MAXXmarketing Webdesigner GmbH

Во моментов...

Имаме присутни 70 гости и нема членови